sztuka  

 

Robert Szymani

ur. 11.04.1962 r. w Siedlcach.
W latach 1977-1981 uczył się w II LO im. Królowej Jadwigiw Siedlcach. Studia stacjonarne pedagogiczne z/s  Pedagog Kultury i Oświaty ukończył w 1986 roku na Wydziale Pedagogiki i Kultury Wsi w Wyższej Szkole Rolniczo – Pedagogicznej w Siedlcach. W trakcie studiów, w ramach obligatoryjnego fakultetu Plastyka, uczestniczył w zajęciach prowadzonych przez artystę rzeźbiarza Mariana Gardzińskiego. Fakultet plastyki obejmował zajęcia z podstaw plastyki, rysunku, malarstwa, grafiki i rzeźby. W tym okresie Szymani brał również udział w studenckich plenerach malarskich: Gródek –1983 r., Ogonki – 1984 r., Chlewiska – 1985 r.
Uczeń artystów sztuki: artysty rzeźbiarza Mariana Gardzińskiego, artysty grafika Antoniego Wróblewskiego oraz artysty malarza prof. Małgorzaty Strzelec. Od 1983 roku Szymani uczestniczy w malarskich wystawach zbiorowych  i prezentuje swoje prace na wystawach indywidualnych.

Prezentowana wystawa w Galerii Lincoln to 18 prac olejnych oraz 5 temper z cyklu, który składa się na pracę doktorską ROBERTA SZYMANIEGO, a zatytułowaną:

" Światło jako jeden ze środków ekspresji w moich pejzażach"


- powrót -